Logo est.foodlobers.com
Retseptid

Kuidas süüa lambaliha shurpat

Anonim

Shurpa on idamaine roog, seda valmistatakse lihast, peamiselt lambalihast, millele on lisatud palju aromaatseid vürtse. Tavaliselt valatakse puljong kaussidesse ning liha ja köögiviljad pannakse eraldi taldrikule. Kuid võite kogu shurpa teenida. Selle roogi jaoks on palju retsepte, üks parimaid on Usbeki lambaliha shurpa hernestega.

• 2 suurt sibulat
    • 2 juurvilja valge naeris. 2 tükki paprikat (punane ja roheline)

1

Leota herneid paar tundi. Jagage tükk värsket lambaliha (ärge võtke külmutatud) väikesteks osadeks, nii et mõnel oleks luud, ja pange keedunõusse.

2

Eemaldage saadud vaht, sool ja pange leotatud herned. Keetke 40 minutit. Sel ajal koorige sibul ja lõigake üks pea rõngasteks ja teine ​​pooleks. Porgandid kooritakse ja lõigatakse ka pikisuunalisteks ribadeks, paksusega 3-5 mm. Nad panevad sibulad shurpa sisse, pärast 30 minutit tõmbavad pooled välja, pole neid enam vaja.

3

Jahvatage näputäis zira ja valage pada, pange hakitud porgandid ja kauna kuuma pipart. Veenduge, et pipra kooril ei oleks kahjustusi, vastasel juhul osutub shurpa väga põlevaks. 30 minuti pärast eemaldage see.

4

Koorige naeris ja kartulid, lõigake neljaks osaks. Kastke köögiviljad pada ja jätkake keetmist madalal kuumusel. Peske tomatid ja paprika, koorige seemned ja koorige tomatid. Lõika köögiviljad veeranditeks ja pane puljongisse. Kui kartul on peaaegu valmis, lisage hakitud maitserohelist. Lambaliha shurpa keedetakse veel 5 minutit ja eemaldatakse tulelt.

5

Laotage liha ja köögiviljad taldrikule, valage puljong kaussidesse, puistake ürtidega ja ravige külalisi.